Eesti baaridaam Hirja Niit võitis Riga Black Balsam meistrivõistlustel kolmanda koha

november 30, 2016 Eesti baaridaam Hirja Niit võitis Riga Black Balsam meistrivõistlustel kolmanda koha kommenteerimine on välja lülitatud
Eesti baaridaam Hirja Niit võitis Riga Black Balsam meistrivõistlustel kolmanda koha

Võitjaks tuli ukrainlane Stanislav Mukhin kokteiliga “17/52”

Riga Black Balsam meistritiitli ja rahvusvahelise baarmenite võistluse “Riga Black Balsam Global Cocktail Challenge 2016” võitis Ukraina baarmen Stanislav Mukhin. Eesti baaridaam Hirja Niit (Veenus Club, Kalevi Jahtklubi Resto) saavutas kokteiliga “IEVA” kolmanda koha.

Kokku osales finaalvõistlusel 49 baarmeni 19 riigist, kelle vahel läks jagamisele 4800 euro suurune auhinnafond. Võistluse viis Riias läbi Amber Beverage Group koostöös Riia Baarmenite Assotsiatsiooniga.

Finaalvõistluse esikuuik:

1. koht Stanislav Mukhin Ukrainast, kokteil “17/52”
2. koht Wojciech Urbanki Poolast, kokteil “Black Balsamiko”
3. koht Hirja Niit Eestist, kokteil “IEVA”
4. koht Georg Cedrik Thomas Austriast, kokteil “The 6th Sense”
5. koht Lucia Montanelli Suurbritanniast, kokteil “Purple Velvet”
6. koht Marija Vinogradova Lätist, kokteil “Black Secret”

Võitja Stanislav Mukhin: “On suur au, et minu väljatöötatud retsept Riga Black Balsam bitter baasil võitis. Töötasin retsepti kallal üle 2 kuu ning kavandasin joogile ka spetsiaalse esitlusklaasi, mille kujunduses on oluline roll looduslikel taimedel ja vürtsidel. Joogi loomisel sain inspiratsiooni Riga Black Balsam ajaloost ning mul on hea meel, et seda nii kõrgelt hinnati.”

Võistlejaid hindas rahvusvaheline žürii kokteilide kvaliteedi, esitluse originaalsuse ja maitse alusel. Riga Black Balsam Global Cocktail Challenge 2016 žürii maitsekohtunikud olid:

– Ron Busman, Rahvusvahelise Baarmenite assotsiatsiooni president
– Mario Hofferer, IBA Cocktail World 2011 võitja
– Raimonds Tomsons, maailma juhtivaid sommeljeesid
– Valters Kaže, Amber Beverage Group turundusjuht

Maitsekohtunike kommentaarid

“Võistlejate kõrge tase oli muljetavaldav, samuti erinevate kokteiliretseptide suur hulk, millest kõik sisaldasid Riga Black Balsam jooke. Baarmenid näitasid oskuslikult oma loovust ning kokteilide stiilides ja maitsekombinatsioonides oli tunda piirkondlikke mõjusid. Loodan, et suudame ka tulevastel Riga Black Balsam Cocktail Challenge võistlustel nii kõrget taset hoida, “ ütles Amber Groupi turundusjuht Valters Kaže.

“Korraldame seda maailmatasemel baarmenite võistlust Riias teistkordselt ning oleme rõõmsad, et osalejate huvi on suur. 49 võistleja hulgas oli kuus pärjatud maailmameitrit, lisaks on võistlejate hulk aasta-aastalt kasvamas, “ sõnas Läti Baarmenite Assotsiatsiooni president Raitis Akerblums.

“Pea 50 jooki 20st erinevast riigist näitavad veel avastamata võimalusi ja Riga Black Balsami head potensiaali. Olin kokteilide heast esitlustasemest üllatunud, nägin erinevaid stiile ja maitsete mitmekesisust – puuviljased joogid, stiilsed vanad maitsed, Black Balsam õluga – on huvitav näha, mida selle brändiga teha saab. See võistlus näitas loovaid kokteile “parimatest kätest” nii Euroopast kui ka näiteks nii kaugelt kui Singapurist, “ kommenteeris žürii liige Mario Hofferer.

Ron Busman, Rahvusvahelise Baarmanite assotsiatsiooni president:
“Minu kriteerium perfektseks joogiks on maitsete harmoonia. Riga Black Balsam on keeruline mitmekülgse maitsega jook, mis teeb baarmenite ülesande raskeks. Väljakutse on leida koostisosade harmoonia neid kokku segades. Minu lemmikud jõudsid finalistide sekka, mis tähendab, et nemad leidsid selle õige valemi! Kiidan ka väga head organiseerimist ja võistluse positiivset atmosfääri Riias.”

Riga Black Balsam on tuntud preemium-klassi jook, mida müüakse enam kui 30 rahvusvahelisel turul. Bränd on Rahvusvahelise Baarmenite assotsiatsiooni (IBA) assotsieerunud liige ja Baarmenite Maailmameistrivõistlustel kasutatav jook.

2016. asta oktoobris Tokios toimunud IBA Baarmenite Maailmameistrivõistlustel valis Bartender’s Choice kategooria võitja baasjoogiks just Riga Black Balsami.

Amber Beverage Group
Amber Beverage Group kuulub kontserni SPI Group, mis on Balti riikide juhtiv veini- ja kangete alkohoolsete jookide tootja. Amber Beverage Group tegeleb 500 piiritusjoogi- ja veinikaubamärgi tootmise, villimise, turustamise, levitamise, ekspordi ja jaemüügiga.

Grupp ühendab üle kogu Baltikumi 1400 töötajat seitsmes ettevõttes, nende seas turuliidritest edasimüügiettevõtted Eestis, Lätis ja Leedus ning spetsialiseerunud jaemüügikett enam kui 60 kauplusega, mis tegutseb Lätis ja Leedus ning on tegev rahvusvahelises logistikaäris. www.amberbev.com

Foto: InNomine

Kommentaarium on suletud.