EBS viib oma äriinkubatsioonimudeli Gruusiasse

september 14, 2016 EBS viib oma äriinkubatsioonimudeli Gruusiasse kommenteerimine on välja lülitatud
EBS viib oma äriinkubatsioonimudeli Gruusiasse

EBS on koos Eesti Välisministeeriumiga alustanud koostööd ühe Gruusia suurima ja vanima ülikooliga Akaki Tsereteli State University. Koostöö raames töötatakse EBSi nõustamisel Gruusia tudengitele välja kohalikku ettevõtluskeskkonda sobiv tootearenduse äriinkubatsioonimudel.

EBSi rahvusvahelise koostöö prorektori Toomas Dannebergi sõnul on projekt üheks lähiaja olulisimaks rahvusvaheliseks koostööprojektiks, kus EBS on peamise mentori ja nõuandja rollis. „EBSis on kasutusel hästi toimiv inkubatsioonimudel, mida meie tudengid oma äriideede arendamisel õppetöös aastaid edukalt kasutanud on. Selle vastu hakkas huvi tundma ka Akaki Tsereteli State ülikool Gruusias ning tänu Eesti Välisministeeriumi projektile saame aidata neil meie inkubatsioonimudelit ka oma õppetöös rakendada,“ selgitas Danneberg.

Projekti raames pannakse kokku Gruusia kohalike mentorite grupp, kes EBSi nõuannete põhjal mugandavad sama inkubatsioonimudeli oma riigile ja ärikeskkonnale vastavaks ning võtavad mudeli oma ülikoolis kasutusele. „Projektis osaleb esialgu kuni 50 Akaki Tsereteli ülikooli tudengit, kes oma ideedega inkubatsiooniprogrammi sisenevad. Lisaks löövad projektis mentoritena kaasa 10 Gruusia ettevõtjat, kes tudengeid nende ideede ellu viimisel nõustavad ning kellega koos asutab EBS eelinkubatsiooni mudeli rakendamiseks vajaliku koostöökeskkonna Eesti-Gruusia Ettevõtluskeskus,“ rääkis Danneberg.

Kutaisi linnas asuv Akaki Tsereteli State University on üks vanimaid ja suurimaid Gruusia ülikoole. Ülikooli prorektori Shalva Kirtadze sõnul aitab koostöö EBSi ja Eesti valitsusega Gruusia üliõpilastel omandada eesmärgipõhist mõttelaadi ning saavutada parimaid tulemusi nende ettevõtlustegevuses. „Koostöö tulemusena tutvustab projekt meie tudengitele idufirmade arendamise parimaid praktikaid, tugevdab siinset ettevõtlikku vaimu ning toetab meie ülikooli tudengite ettevõtlusaktiivsust,“ kinnitas projekti juht, EBSi doktorant Givi Kupatadze.

„Projekti eesmärk toetab omakorda Kutaisis ettevõtlusega alustamist, skaleeritavate ettevõtete loomist ja nende jätkusuutlikku arengut,“ kirjeldas Danneberg projekti suuremat mõju. Projekti eeltööd said alguse juba juunikuus ning projekti planeeritud lõpuaeg on 2017. aasta mais, kui esimene grupp tudengeid on oma äriideedega eelinkubatsioonimudeli juba läbinud.

Foto ja allikas: EBS

Kommentaarium on suletud.