Äri. Rémy Martin

september 10, 2010 Äri. Rémy Martin kommenteerimine on välja lülitatud


Prantsusmaal on sajandite jooksul põletatud, laagerdatud, müüdud ja loomulikult degusteeritud jooke. Sellist konteksti saab lugeda pinnaseks, mis on edualuseks ettevõttele, mis koondaks alkoholikontserni Rémy Cointreau taolised tuntud kaubamärgid nagu Piper-Heidsieck šampanja, apelsinilikööri Cointreau, konjaki Remy Martin ja maailma vanima alkoholitootja Bols Amsterdamist.

Igatahes hakkas veinimeister Rémy Martin 1924 Cognaci linnakeses viina põletama. Mis oli põhjus, miks ta selle, toona vaevarikka töö ette võttis? Vastuseid mitu, peamiseks ilmselt lähedal paiknevad sadamad ning asjaolu, et paljud viinamarjakasvatajad elasid Inglismaa, Madalmaade ja Skandinaaviaga peetavast veinikaubandusest. Et vein aga pikkadel sõitudel riknes jäid tarnijad tihtipeale klientidest ilma. Ühesõnaga, majanduslikult kasulikuks osutus veini kui tundliku toote konserveerimine. Praktikas osutus, et eriti hästi sobib kahekordseks põletamiseks, meetod mida 16. sajandil olid Cognaci linnas tutvustanud hollandlased, Charente`i kerge vein. Tulemuseks saadi põletatud viin, mis ei olnud mitte üksnes maitsev ja hästi säiliv vaid võttis ka transportimisel vähem ruumi.

1909 kaitsti Cognac kui kaubamärk: nii tohib nimetada vaid kindlas piirkonnas pärit viinamarjadest, kindlatel tingimustel valmistatud destilleeritud jooki. Konjaki vanuse ja kvaliteedi üle valvab riiklik büroo – Bureau Nationale Interprofessionale de Cognac.

Tänapäeval kasvavatkse konjakiviinamarju umbes 100 000-l hektaril, millest 150 hektarit haldab Rémy Cointreau. Huvitava faktina – Prantsusmaal juuakse aastatoodangust ära lt 5% ehk umbkaudu 20 miljonit pudelit.

2008 a. tulu 817,8 milj. EUR
2008 a. tegevuskasum 159,6 milj. EUR
Töötajad 1246 (2008 a.)
Tütarfirma: Rémy Cointreau US

Üldhariva ja huvitava  e-koolituse  jookide valmistamisest ja serveerimisest leiab siit…

Foto: wikipedia

Kommentaarium on suletud.