Äri. Davidoff

september 10, 2011 Äri. Davidoff kommenteerimine on välja lülitatud


Hea sigari ostmine on sama kaalukas samm kui aktsiate või hea viiuli soetamine. Zino Davidoff tuli 1946 aastal turule esimene Davidoffi sigariseeria ja tegi sigarist kuningate, poliitikute ja ettevõtjate staatusesümboli.

Kiievis sündinud ja isa tubakapoes, mis asus Genfis, karjääri alustanud Zino Davidoff
tegeles tubaka kasvatamise ja tootmisega. Pärast pikaleveninud õppereise Argentiinasse, Brasiiliasse ja Kuubale pöördudes tagasi Genfi, kus 1929.aastal seadis sisse isa poes esimese Euroopas sigarikeldri, mis võimaldas Havanna sigareid säilitada optimaalsetes keskkonnatingimustes. Davidoff lasi vaatamata USA 1962.aasta kehtestatud kommunistliku Kuuba vastasele majandusboikotile oma Havanna sigarid valmistada selle Kariibi mere saarel.Selle eest sai Davidoff keelu oma sigareid USA turul müüa.
1967.aastal tuli turule legendaarne Davidoff NR.1, Kuubal püstitati selleks lausa uus vabrik. Kuid juba 1970 võttis Šveitsi tubakakauplemisfirma Oettinger üle Davidoffi äri Genfis, muutes selle aktsiaseltsiks. Davidoff väljastas 1980.aastate keskel litsentse ka teistele tootjatele. Kõige rohkem kogus populaarsust parfüüm Cool Water, turuletulekust alatest 1988.aastast sai armastatuim meestelõhn.

1991.aastal kasumijaotuse ja kvaliteedi pärast tüllipööranud Davidoff lõi lahku oma Kuuba partnerist, selle tulemusena valmistatakse sigareid Dominikaani Vabariigis. Vaatamata tubakavastastele kampaaniatele muutus sigarisuitsetamine üha populaarsemaks Hollywoodi filmiladviku seas.Zino Davidoff suri 1994.aastal 87 aasta vanuselt olles oma kopsudest lasknud aastakümnete jooksul iga päev läbi mitmeid ja mitmeid sigareid.

Foto: flickr.com

Kommentaarium on suletud.