Andri Luubi uuslavastus “Reha” maadleb pragmaatilise maailmamustriga

september 18, 2015 Andri Luubi uuslavastus “Reha” maadleb pragmaatilise maailmamustriga kommenteerimine on välja lülitatud
Andri Luubi uuslavastus “Reha” maadleb pragmaatilise maailmamustriga

Theatrumi sügishooaja uuslavastuseks on oktoobris esietenduv eesti algupärand “Reha”, mille autor ja lavastaja on Andri Luup. “Reha” on mäng selle peale, kuidas saada hakkama uudses ja ootamatus, täiesti arusaamatus olukorras ning kuidas sellest võitjana välja tulla. “Reha” on saanud inspiratsiooni pragmaatilisest maailmakorrast, millega kohanemine pole alati ja mitte kõigile lihtne.  

Mida teha, kui sa ühel ilusal päeval ärkad “suures” mängus, kus mängitakse “suurte” panuste peale, aga sina oled nagu äsjasündinud. Kõik on uus ja tundmatu, teised sinu ümber osavad ja kogenud. Kas kohaneda kiiresti mängureeglitega või minna oma teed? Selles on küsimus.

Kuidas jõuda järgmisele levelile? Kvalitatiivse hüppeni? Ja kes võidab selle mängu? Kas peale jääb algaja õnn või ülim kogemus? Kes on see üks ja õnnelik võitja? Kes on kõige ägedam?

Autor ja lavastaja Andri Luup: ““Reha” on “anti-kasumlik, anti-pragmaatiline näidend, mis on asetatud ebatavalisse keskkonda, et tekiks vajalik allegooria ja piisav kõrvalpilk meie endi eludele. Ühtlasi oleks pragmaatiline öelda siinkohal midagi huvitavat, et inimesed tuleksid vaatama etendust. Aga kuna pragmaatiline mõtteviis on ühiskonnas vohama läinud ja “Reha” püüab olla pragmatismivastane tükk, siis peaks küsima, et miks peaks üks inimene seda tükki vaatama tulema, kui tal oleks muudki teha. Nii et autorina soovitan juhinduda sisetundest ja võtta vastu täiesti irratsionaalne, mittepragmaatiline otsus tulla teatrisse või mitte tulla.”

Andri Luup on näitekirjanik ja lavastaja, kelle loomingust leiab meeldivalt suure annuse absurdi ja elutervet huumorit. Kuigi kaasaegsetele on Luup imselt teada ka kui Theatrumi näitleja, väärivad siinkohal märkimist Luubi lavastused, kuna ta on kirjutanud neile ka ise teksti. Lavastused “Fööniks” ja “Pruuniks” (Theatrum), “Piloot” (Ugala) ning “Tuvi” (MTÜ Arhipelaag) on kõik nn algupärandid. “Piloot” kandideeris 2010. a. Eesti Teatri aastaauhindade jagamisel parima lavastuse tiitlile. “Tuvi” esietendus paralleelselt nii Ameerika Ühendriikides, lavastajaks nüüdseks nimekas Sean Daniels, kui ka Tallinnas, kus oli lavastajaks Maria Peterson. Mõlemal mandril oli publiku vastuvõtt südamlik. Füüsilise ja vaimse vormi hoidmiseks mängib Luup regulaarselt jalgpalli.

R E H A

ägedik ühes tükis

Autor / Lavastaja Andri Luup

Kunstnik Maarja Naan / Koreograaf Tiina Mölder / Helikunstnik Tõnis Leemets / Valguskunstnik Helvin Kaljula

Osades: Nero Urke, Tiina Mölder, Katariina Tamm (NUKU), Kristjan Üksküla (Tallinna Linnateater), Elisabeth Peterson ja Mihkel Vooglaid

Etendused 14., 15., 21., 22. ja 23. oktoobril, 18., 21. ja 22. novembril 2015 kl 19:00 Theatrumi saalis (Vene 14, Tallinn)

Piletid (16/13) saadaval Kloostri Aidas (e–r 10–20, l 12–19), Piletilevis, Piletimaailmas, Statoili jaamades ja vabade kohtade olemasolul tund enne etenduste algust kohapeal.

Lähem info ja broneerimine:

tel 644 6889, theatrum@theatrum.ee

www.theatrum.ee

www.facebook.com/theatrum.ee

Foto: Theatrum

 

Kommentaarium on suletud.