25-26.10.2012 toimuvad järjekordsed üleriigilised ettekandjate ja kelnerite meistrivõistlused

oktoober 26, 2012 25-26.10.2012 toimuvad järjekordsed üleriigilised ettekandjate ja kelnerite meistrivõistlused kommenteerimine on välja lülitatud

Ajavahemikul 25-26.10.2012 toimuvad Eesti Näituste messikeskuses järjekordsed üleriigilised ettekandjate ja kelnerite meistrivõistlused. Võistluste eesmärgiks on arendada ja edendada ettekandja-kelneri professiooni ning olla läbi pideva kvalitatiivse arengu selle elukutse järjepidevuse edasikandjaks.

Võistlused jagunevad kaheks põhimõtteliseks osaks. Järjestuses seitsmendat korda toimuv Noor Teenindaja on ülesehituselt lihtsam ning mõeldud tööteed alustavatele noortele. Aasta Kelner toimub juba kaheksateistkümnendat korda ning on keeruliselt reglementeeritud professionaalide mõõduvõtt, mida asjaosalised isekeskis tihtipeale ka titaanide võitluseks kutsuvad.

Peakorraldaja pr Reelika Eeriku sõnul peab elukutse arendamisel olema järjepidev ning nõudlik, mis praktikas tähendab, et igal aastal vaadatakse vastava komisjoni poolt üle võistluste reglement ja raamistik. Tähtis on lisada ka uusi ja haaravaid töövõtteid, samuti arendada juba tavapäraseid klassikalisi töövõtteid.

Eeriku sõnul on esimese päeva, mil võistlevad noored teenindajad, uuteks ja huvitavateks võistlusosadeks paaris salvrätikute voltimine, aperitiivsete alkoholivabade kokteilide valmistamine ning table boxing. Esimesel juhul noored teenindajad voldivad viie minuti jooksul viis paarissalvrätti. Alkoholivabade kokteilide valmistamisel saab määravaks hoopis pimekorv (black box) võistlejad valmistavad joogid ainult määratud toorainetest, mida valivad  kokteilikohtunikud. Table boxing tähendab maakeeles aga erialast  osavusharjutust, mille käigus laud linutatakse nurkade vormimise läbi.

Teisel päeval astuvad võistlustulle juba karastunud professionaalid, kelle ülesandeks on näidata fine dining oskusi serveerides küpsetatud kuldmerikokre, valikus kooke ning presskannukohvi.

Võistluste ajakava:

http://www.kelner.ee/ee/aasta-kelner-ja-noor-teenindaja-2012-ajakava/

Mis on table box`ing:

http://www.youtube.com/watch?v=IE4bCWN7C00&feature=related

 

Kommentaarium on suletud.