13 riigi konverentsikorraldajad tutvuvad Eesti võimalustega

aprill 23, 2013 13 riigi konverentsikorraldajad tutvuvad Eesti võimalustega kommenteerimine on välja lülitatud

„Eesti on konverentsiturismi sihtkohana veel vähetuntud, kuid korraldajad otsivad üha uusi ja huvitavaid paiku, seetõttu on huvi meie vastu suur. Tänavune “Meet Estonia” on järjekorras viies ning olen kindel, et nii mõnigi seekordsetest külalistest plaanib juba lähiajal Eestis mõne konverentsi korraldada. Varasemate aastate analoogsete ürituste korraldamine igatahes kinnitab seda,” ütles EASi turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso. „Võtame konverentsikorraldajate tagasisidet väga tõsiselt ning arvestame nende soovituste ja soovidega nii palju kui võimalik,” lisas ta.

Tutvumisreisile saabuvad Saksamaa, Venemaa, Prantsusmaa, Suurbritannia, Itaalia, Šveitsi, Austria, Iirimaa, Ungari, Leedu, Norra, Poola ja Hollandi konverentsikorraldajad, kõik viibivad siin esmakordselt.

Eesti Konverentsibüroo tegevjuhi Kadri Karu sõnul on külalised olnud meeldivalt üllatunud, kui heal tasemel konverentsiruume ja teenuseid Eestis pakutakse ning kui kompaktsed ja mõnusa atmosfääriga tunduvad linnad. „Konverentsidel käijad on turismi koorekiht: rahvusvahelise statistika järgi kulutavad nad puhkuseturistidega võrreldes oluliselt enam, ligi 1400 eurot külastuse kohta, samuti annavad konverentsid tööd hulgale ettevõtetele ning edendavad rahvusvahelisi erialakontakte. Seetõttu tasub vaeva näha, et meelitada Eestisse rahvusvahelisi suurüritusi,” kommenteeris Karu.

Külalistele tutvustatakse Eestit eesrindliku e-riigina, kus saab vaevata konverentse korraldada. Eesti trumpidena esitletakse uudsust, kompaktsust, laialt levinud tasuta internetiühendust, UNESCO maailmapärandisse kuuluvat Tallinna vanalinna, looduslähedust ning hea hinna ja kvaliteedi suhtega konverentsihotelle.

„Meet Estonia” tutvumisreisil külastab delegatsioon kolme päeva jooksul Tallinna konverentsi- ja turismiobjekte nagu Nokia Kontserdimaja, Lennusadam, Kumu ja Lauluväljak. Samuti tutvutakse konverentsihotellidega. Vastuvõtul Tallinna Raekojas kohtuvad külalised Tallinna valvuri Vana Toomasega ning toimub elamuslik ekskursioon vanalinnas. 25.-26. aprillil külastatakse ka Tartut, Pärnut ja Lahemaad, et tutvuda sealsete konverentsivõimalustega.

Alginfo: http://www.eas.ee/et/eas/pressikeskus/uudised?option=com_content&view=article&id=5103&utm_source=newsletter

Foto:  flikr.com

Kommentaarium on suletud.